Aktualności

X Jubileuszowy Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O róg Zbramira”

  • Czytane 584 razy

Wspaniała uroczystość- święto muzyki myśliwskiej, piękna promocja łowiectwa, uczta dla duszy tymi słowami można opisać to wydarzenie, organizowane tradycyjnie jak co roku prze RDLP w Krakowie , nadleśnictwo Niepołomice, Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ przy wsparciu ZO PZL Kraków, Tarnów i Nowy Sącz. 
W sobotę 21 kwietnia 2018r  w murach majestatycznego  Zamku Królewskiego w Niepołomicach, rozbrzmiały  rogi myśliwskie. Prawie  100  sygnalistów z całej Polski stanęło do rywalizacji o tą prestiżową statuetkę.
W  rywalizacji o legendarny róg królewskiego Łowczego Zbramira. wziął udział także Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich „HETMAŃSCY” Tarnów, działający przy ZO PZŁ w Tarnowie w składzie: Liliana Nowak - kierownik zespołu, Robert Chrabąszcz, Przemysław Styrkosz, Michał Patrzałek, Bartłomiej Tobiasz.  Nasi sygnaliści wystąpili w kategorii solowej C (podstawowej) i w B (średnio zaawansowanej),oraz zespołowej B odnosząc sukcesy- 1 miejsce w klasyfikacji regionalnej i II w klasyfikacji ogólnej zespołowej. W kategorii solowej w klasie C - I miejsce zdobywając 288/300 pkt zajął Michał Patrzałek a Bartłomiej Tobiasz II miejsce otrzymując tylko 2 pkt mniej 286/300. Róg Łowczego królewskiego Zbramira w klasie G „wygrał ” ZSM” HAGARD” Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie zdobywając 296/300 PKT. W kategorii A solowej  I miejsce i tytuł Mistrza dobył Artur Sadowski z UR w Krakowie otrzymując 289/300 pkt. Wszystkim zwycięzcą serdecznie gratulujemy. Po więcej zapraszamy sięgnąć do Łowca tarnowskiego.

Newsletter