Aktualności

II edycja Targów Łowiectwa i Leśnictwa "CARPATHIA HUNTING & FORESTRY"

  • Czytane 506 razy

W dniach 21-23 września 2018 roku w Jasionce koło Rzeszowa odbędzie się II edycja Targów Łowiectwa i Leśnictwa "CARPATHIA HUNTING & FORESTRY". Organizatorzy podobnie jak w ubiegłym roku przygotowali liczne atrakcje dla odwiedzających, takie jak: pokaz pracy posokowców i tropowców na sztucznych ścieżkach tropowych, który zostanie zorganizowany na przylegających bezpośrednio do budynku Targów nieuzytkach, prezentacje Systemu Tracker - najbardziej zaawansowanego rozwiązania GPS do śledzenia psa skierowanego do myśliwych, wystawy fotografi i kolekcji łowieckich, pokazy i konkursy wabienia jeleni oraz drapieżników, pokazy kulinarne, degustacje potraw z dziczyzny, testy urządzeń termowizyjnych i noktowizyjnych, prezentacje wybranych modeli broni myśliwskiej, stoiska edukacyjne dla dzieci, zawody na symulatorze strzeleckim z atrakcyjnymi nagrodami i wiele innych atrakcji.

Szczególnym wydarzeniem uświetniającym Targi będzie odbywający się w sobotę 22 września I Kongres Kynologii Łowieckiej, którego organizatorem jest Zarząd Okręgowy PZŁ w Rzeszowie, Komisja Kynologiczna działająca przy Okręgowej Radzie Łowieckiej w Rzeszowie oraz redakcja kwartalnika “Psiarze Galicji”. Pojawią się na nim reprezentanci 12 klubów ras zrzeszonych przy Zarządzie Głównym PZŁ, osoby związane ze Związkiem Kynologicznym w Polsce wraz z sędziami exterieru o randze krajowej i międzynarodowej, osoby reprezentujące środowisko naukowe, grupy podkładające psy myśliwskie na polowaniach zbiorowych, reprezentacje klubów ras z Ukrainy, Białorusi , Czech i Słowacji, reprezentacje wszystkich grup psów ras myśliwskichFCI oraz środowisko weterynaryjne. Będzie to pierwsze tego rodzaju wydarzenia w Polsce.

Wstęp na Kongres jest wolny za okazaniem biletu wstępu na Targi. Szczegółowe informacje dotyczące tematów referatów i prelegentów, którzy wezmą udział w kongresie znajduje się na stronie internetowej www.carpathiahf.pl

Swój udział w Targach potwierdziło już kilkadziesiąt wiodących firm z branży łowieckiej oraz leśnej. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Marszałek Województwa Podkarpackiego, Polski Związek Łowiecki, Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych, a także Minister Środowiska.

Newsletter