Komunikaty 2019

V Mundurowy Dzień dziecka w Skrzyszowie

Dziś w Skrzyszowie koło Tarnowa miało miejsce fantastyczne wydarzenie: V Mundurowy Dzień Dziecka pod patronatem Wójta Gminy Skrzyszów. Dzięki Organizatorom i koleżance Lucyna Maniawska mogliśmy wspólnie z nią uczestniczyć w tym wydarzeniu jako PZŁ Okręgu Tarnowskiego. Edukacja przyrodnicza całych rodzin prowadzona przez Diany Lucyna i Marysia cieszyła się niezwykłą popularnością a m.in. odgłosy zwierząt i ptaków z tablic interaktywnych zadziwiały nie tylko dzieci ale również ich rodziców.  Nasi koledzy z KŁ „Dzik”  w Tarnowie, których obwód obejmuje te okoliczne tereny, przygotowali dla uczestników niespodziankę. Zapach aromatycznego gulaszu z dzika, którego Koledzy przygotowali grubo ponad 100-litrów, roznosił się nęcąco nad Skrzyszowem. Dopowiemy wiec tylko, że w ciągu niecałej godziny zostało wydanych kilkaset sporych porcji tego niepowtarzalnego-a dla większości tam obecnych-nieznanego do tej pory- dania, które świetnie  promowało nasze myśliwskie tradycje kulinarne wśród lokalnej społeczności oraz służb mundurowychDziękujemy Wszystkim naszym Dianom, Myśliwym za poświęcony dla edukacji i promocji PZŁ swój czas a Sponsorom dziękujemy za wszelkie słodkie upominki

 

Link do galerii zdjęć: https://we.tl/b-Bihnu98v42

 

  • Czytane: 6 razy

II Puchar Polskiego Związku Łowieckiego MIX

Właśnie rozpoczął się dwudniowy (1-2.06) II Puchar Polskiego Związku Łowieckiego MIX który odbywa się na Strzelnicy ZO PZŁ w Katowicach.

Sędzia Główny Wiktor Marconi.

Zawody otwarł  uroczyście  Łowczy Okręgowy Mariusz Miśka

 

Reprezentacja naszego Okręgu Tarnowskiego to: Lila Nowak, Tomasz Adamczyk, Hubert Wiśniewski.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom życzymy sukcesów zapraszamy na uważne śledzenie fotorelacji
Fot. Tadeusz Nowak

Link do galerii zdjęć: https://we.tl/b-2O4hEoI5C7

 

 

  • Czytane: 10 razy

Rodzinny piknik w Żabnie

Dziś jako przedstawiciele PZŁ Okręgu Tarnowskiego uczestniczyliśmy w kolejnym Rodzinnym Pikniku zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Pierwsze minuty wskazywały, że dzisiejszy dzień będzie błogim i sielskim niedzielnym popołudniem.. ale nic bardziej mylnego wraz z napływem całych rodzin na miejsce Pikniku coraz więcej ludzi dorosłych z dziećmi zatrzymywało się przy naszym namiocie (a właściwie dwóch ponieważ oprócz naszego stanowiska otrzymaliśmy od organizatorów drugi namiot) gdzie cale rodziny mogły wspólnie edukować się i rysować oraz poznawać ciekawostki naszej przyrody korzystajac z tablic interaktywnych Nasze Diany Anna i Sylwia miały pełne ręce roboty a kolejki do konkursów wiły się wężykiem, zwłaszcza w drugiej części Pikniku. wspierał nas tez nasz kolega myśliwy Dominik Rzepecki Komendant Komisariatu Policji w Żabnie i redaktor Łowca Tarnowskiego Wielu zaglądających na nasze stanowiska było nieźle zdziwionych, że czymś takim również zajmują się członkowie PZŁ i chętnie sami próbowali sił w znajomosci wiedzy z przyrodydodatkową atrakcją była promocja dziczyzny. Koledzy licznie zebrani z KŁ Naddunajeckie w Żabnie na czele z Członkiem NRŁ Januszem Garbarzem i Łowczym Andrzejem Florkiem serwowali kiełbasę z dzika i z koziołka, (które przygotował kol. Roman Ryba) i rozdali ich około 50 kg była to również kolejna okazja do ukazania pozytywnego wizerunku PZŁ i do rozmów o szkodach łowieckich na okolicznych polach oraz o niedaleko położonej Strzelnicy ZO PZŁ w Sieradza-Fiuk. Dziękujemy wszystkim Dianom i Myśliwym  za wspólne spędzony czas na promocji PZŁ a Sponsorom za liczne upominki dla dzieci i dorosłych

Link do galerii zdjęć: https://we.tl/b-HcUrRCKznQ 

 

  • Czytane: 21 razy

ZAWODY STRZELECKIE o „ Puchar Sudeckiej Krainy Łowieckiej”

POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY WAŁBRZYCH

ZAPRASZA DO UDZIAŁU W WAWRZYNOWYCH

ZAWODACH STRZELECKICH

o Puchar Sudeckiej Krainy Łowieckiej”

 

rozgrywanych dnia 7 lipca 20191.Zawody odbywają się na strzelnicy KŁ TUR w Biernacicach koło Ziębic według poniższego porządku:

godz. 8.00-8.30 rejestracja i wydawanie numerów startowych,

godz. 8.30-8.45 otwarcie zawodów i odprawa zawodników, godz. 9.00 – rozpoczęcie strzelań konkursowych

Ilość zawodników ograniczona jest do 120 osób. O przyjęciu decyduje kolejność opłacenia wpisowego.

Zgłoszenie udziału w zawodach odbywa się poprzez wpłatę wpisowego w wysokości 160 zł na nasz numer rachunku bankowego:35 1090 2271 0000 0005 8400 0564 w terminie do dnia 1 lipca. Na przelewie należy podać: Imię, nazwisko,klasę strzelecką.Pełen regulamin zawodów znaduje się na stronie internetowej ZO PZŁ w Wałbrzychu.

  • Czytane: 152 razy

EXTREME WEEKEND

EXTREME WEEKEND - EKSTREMALNY DZIKOBIEG

  • Czytane: 94 razy
Subscribe to this RSS feed

Newsletter