Komunikaty 2019

Festiwal Kultury Łowieckiej w Goraju

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Pile wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Pile Kalina i Zespołem Szkół Leśnych w Goraju organizuje w dniach 7-9.06.2019 XXIV Ogólnopolski Festiwal Muzyki myśliwskiej na Zamku w Goraju. Imprezie tej towarzyszy mnóstwo dodatkowych przedsięwzięć m.in. Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Wojskiego",  Turniej Łuczniczy, Konkurs Wabienia Jeleni Byków, Ocena poroży samców jeleni okręgu pilskiego, podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego "Łowiectwo w oczach dziecka", plener malarski, przegląd chórów z zakresu muzyki myśliwskiej, pokaz psów ras myśliwskich i pokaz sokolniczy. W związku z tym chciałabym prosić o zamieszczenie informacji na stronach internetowych Waszych Okręgów PZŁ oraz na profilach Okręgów na FB o organizowanym przez nasz okręg przedsięwzięciu. Jednocześnie chcemy sedecznie zaprosić do udziału w tym wielkim wydarzeniu, skoro impreza ma zakres ogólopolski, nie może zabraknąć przedstawicieli Waszych Okręgów.

W załączeniu przesyłam baner reklamowy imprezy w trzech różnych wymiarach oraz link na stronę muzyki myśliwskiej ze szczegółowym programem imprezy.

Jeśli macie dodatkowe pytania, służę pomocą.

Oficjalna strona festiwalu to:

 

www.muzyka.mysliwska.pl

 

Darz Bór

Justyna Nowicka 
Rzecznik Prasowy PZŁ ZO w Pile  
Tel. 67 212 49 51

 

  • Czytane: 19 razy

Targi „Hubertus Expo 2019” ODWOŁANE !!!

 

Targi „Hubertus Expo 2019” odwołane

 

 

Dobro łowiectwa, myśliwych i Polskiego Związku Łowieckiego, oraz transparentność, otwartość i wysoka jakość w działaniu – to główne założenia, z jakimi stanowisko Łowczego Krajowego obejmował Albert Kołodziejski. Dlatego – mając to na uwadze – po dokładnej i merytorycznej analizie, Łowczy Krajowy podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanych na koniec marca XVI Międzynarodowych Targów Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji „Hubertus Expo 2019”. Głównym powodem takiej decyzji było bardzo małe zainteresowanie ze strony potencjalnych wystawców. Do chwili obecnej formalnie, poprzez dokonanie opłaty za powierzchnię wystawienniczą, swój udział potwierdziło 17 podmiotów (wpłaty zaksięgowane na koncie).

 

Decyzja zapadła w oparciu o szeroko zakrojoną analizę stanu przygotowań targów pod kątem formalnym, organizacyjnym i finansowym. Sprawdzono także zgodność założeń programowych targów z celami działalności statutowej Polskiego Związku Łowieckiego. Łowczy Krajowy, zaraz po objęciu stanowiska (5 marca br.), zlecił przygotowanie szczegółowego raportu na temat realizacji imprezy. Uzyskane informacje poskutkowały podjęciem decyzji o odwołaniu targów w przygotowywanej formule.

Wśród głównych powodów takiej decyzji znalazło się bardzo małe zainteresowanie ze strony potencjalnych wystawców oraz brak możliwości zapewnienia atrakcyjnej oferty wystawienniczej dla wszystkich odwiedzających. Oferty zgodnej z działalnością statutową Polskiego Związku Łowieckiego i z celami, które postawił przed sobą nowy Łowczy Krajowy.

Błędy organizacyjne i formalne, oraz nieprecyzyjne dopasowanie wydarzenia do właściwych grup docelowych mogły – w ocenie nowych władz Polskiego Związku Łowieckiego – skutkować poważnymi stratami wizerunkowymi i merytorycznymi zarówno dla PZŁ, jak i dla łowiectwa. Łowczy Krajowy – biorąc pełną odpowiedzialność za losy polskiego łowiectwa – nie mógł pozwolić na takie ryzyko.

Zdając sobie sprawę z wagi podjętych kroków, pragniemy zapewnić, że każda kolejna decyzja, którą podejmie Łowczy Krajowy będzie poparta szczegółowymi analizami, a jej najważniejszym wyznacznikiem będzie dobro Polskiego Związku Łowieckiego, ponad 127 tysięcy myśliwych i polskiego łowiectwa.

Wszystkich, którzy zamierzali odwiedzić tegoroczne targi „Hubertus Expo” – zarówno w roli wystawców, jak i gości – przepraszamy. Zapewniamy, że wkrótce Polski Związek Łowiecki zorganizuje targi, z których dumni będą wszyscy myśliwi.

W najbliższych dniach przedstawimy szczegółowe informacje dotyczące kwestii formalnych. Postaramy się, aby te formalności były jak najmniej kłopotliwe dla wszystkich Państwa.

Z myśliwskim pozdrowieniem, Darz Bór.

 

Informacji udziela:

Mateusz Myszkowski

Koordynator targów

tel.: 22 556 55 52

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Alicja Fruzińska

Rzecznik prasowy Polskiego Związku Łowieckiego

tel.: 502 787 102

rzecznikprasowy@pzlow.pl

  • Czytane: 48 razy

EXPOHunting i EXPOShooting

EXPOHunting i EXPOShooting - pasja w zgodzie z naturą

Zapraszamy do udziału w 10. jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting oraz 5. edycji Targów Strzelectwa, Militariów i Survivalu EXPOShooting. Wydarzenia te, rozpoznawalne w całej Europie, odwiedzają goście nie tylko z całej Polski, ale również z Czech, Ukrainy, Słowacji, Węgier i Niemiec. Wystawcy potwierdzają natomiast, iż właśnie tutaj zawierają najwięcej transakcji handlowych podczas spotkań B2B i B2C. Spotkajmy się w targowej kniei od 5 do 7 kwietnia 2019r. w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu!

Poprzednie targi EXPOHunting i EXPOShooting zakończyły się ogromnym sukcesem! Swoją ofertę prezentowało 230 wystawców z 8 krajów, reprezentujących blisko 400 światowych marek.  Wydarzenia odwiedziło ponad 13 tys. zwiedzających. Targom jak zawsze towarzyszyła prezentacja ponad 60 nowości i premier na polskim rynku, a wśród nich nowinki z zakresu broni, amunicji, odzieży i obuwia oraz związanych z nimi akcesoriów. Wśród nowości znalazły się zarówno polskie produkty, jak i oferta światowych marek, prezentowanych po raz pierwszy na naszym rynku.

Jubileusz zapowiada się równie imponująco! Wzorem lat ubiegłych targi podzielono na 3 strefy tematyczne. W Strefie A zaprezentowana zostanie broń, a także różne rodzaje amunicji i montaży oraz optyka i noktowizja. Strefa B to oferta odzieży, obuwia, noży, łuków oraz rękodzieła związanego z myślistwem. W Strefie C można będzie znaleźć artykuły i akcesoria przydatne każdemu myśliwemu w kniei oraz fanom wszelakiej aktywności outdoorowej. Ekspozycja od kilku lat sukcesywnie poszerzana jest również o propozycje dla osób zainteresowanych strzelectwem, militariami i survivalem, co w perspektywie rozwoju tego rynku jest niezwykle istotne zarówno dla naszych Wystawców, jak i zwiedzających. Nie zabraknie również specjalnego salonu kuchni myśliwskiej „Dary lasu” czy prezentacji samochodów terenowych.

Patronat Honorowy nad Targami EXPOHunting objął Polski Związek Łowiecki, natomiast  Łowczy Okręgowy, Przewodniczący ZO PZŁ w Katowicach, przyjął tytuł Patrona. „Myśliwym być” to temat przewodni, który będzie poruszany na stoisku PZŁ. Dowiemy się, krok po kroku, jak i gdzie rozpocząć roczny staż, gdzie można odbyć kurs i przystąpić do egzaminu. Przedstawione zostaną również możliwość szkoleń strzeleckich na strzelnicy myśliwskiej dla nowowstępujących do PZŁ. Nie zabraknie także edukacyjnego programu dla dzieci i młodzieży.

Patronat Honorowy nad EXPOHunting objęła również Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie. Na stoisku Lasów Państwowych będzie można uzyskać szczegółowe informacje z zakresu prowadzenia gospodarki łowieckiej, w tym organizacji polowań na terenie ośrodków hodowli zwierzyny LP. Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, jak co roku, przygotują bogatą ofertę edukacyjną i wystawę przyrodniczą, a w ramach promocji polskich produktów „Dobre z Lasu” będzie można spróbować smacznych i zdrowych wyrobów z dziczyzny i owoców runa leśnego.

Po raz pierwszy tematykę targów uzupełni Salon Gospodarki Leśnej EXPOForest, do którego zapraszamy m.in. producentów i dystrybutorów narzędzi, maszyn i urządzeń do pozyskania oraz transportu drewna, a także tych przeznaczonych dla przemysłu drzewnego i tartacznego. Również przedsiębiorstwa mające w swojej ofercie odzież ochronną, pojazdy i środki łączności oraz środki ochrony lasu wpisują się w zakres branżowy tego wydarzenia.

Targi w Expo Silesia to doskonała okazja do spotkań w gronie braci łowieckiej, pasjonatów przyrody i osób zainteresowanych aktywnością outdoorową. Nasi goście będą mogli wybrać z bogatego programu wydarzeń towarzyszących to, co jest ich największą pasją: pokazy, panele dyskusyjne czy współzawodnictwo w konkursach. Po raz kolejny w ramach targów odbędzie się Krajowa Wystawa Użytkowych Psów Ras Myśliwskich organizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Bytomiu. Warunkiem udziału jest posiadanie przez psa Certyfikatu Użytkowości – Working Class Certificate (WCC) otrzymanego na podstawie wyników uzyskanych w konkursach pracy psów myśliwskich. Od tego roku nowa formuła Wystawy dopuszcza zgłoszenia nie tylko w klasie użytkowej, lecz również w klasach młodzieży, pośredniej, otwartej, championów i weteranów z dołączonym  Certyfikatem.

 

Wizyta na targach to doskonała okazja do kultywowania tradycji łowieckich, a dla osób nie związanych z łowiectwem - do ich poznania. Podczas targów polscy dystrybutorzy ponownie zaprezentują liczne nowości. To doskonały dowód na to, że rozpoczynając nowy sezon, trzeba najpierw odwiedzić Sosnowiec!

 

Więcej informacji: www.expohunting.pl i www.exposhooting.pl

  • Czytane: 235 razy

Łowiec tarnowski patronem medialnym EXPOHunting

Miło nam poinformować ze nasz kwartalnik Łowiec Tarnowski został Patronem Medialnym Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting które odbędą się 5-7 kwietnia 2019 w Sosnowcu. Serdecznie zapraszamy!

  • Czytane: 290 razy

Targi Hubertus Expo 2019

 

Tradycja i nowoczesność, kultura i rekreacja – przed nami XVI Międzynarodowe Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji. W tym roku spotykamy się w dniach 29-31 marca, w warszawskim Centrum Targowo-Konferencyjnym Global EXPO przy ul. Modlińskiej 6d.

 

Łowiectwo to dziedzictwo narodowe. To pasja setek tysięcy ludzi, ale też odpowiedzialność za przyrodę. Targi to doskonała okazja, aby na własne oczy przekonać się, czym jest kultura i tradycja łowiecka Dotknąć, zobaczyć i dzięki temu wyrobić sobie własne zdanie. To nie tylko dziesiątki wystawców z Polski i z Europy, ale też edukacja, konkursy, koncerty i pokazy. To tak uwielbiana i doceniana na całym świecie kuchnia myśliwska. To kunszt najlepszych specjalistów w wabieniu zwierzyny, to wreszcie pokazy sokolnicze i kynologiczne, oraz – po raz pierwszy w historii targów – Plebiscyt Roku Łowieckiego. Dla najmłodszych, ale też tych nieco starszych, przygotowano konkursy, zabawy edukacyjne, czy pokazy ratownictwa medycznego.

 

Organizatorem targów jest Polski Związek Łowiecki, a partnerem wydarzenia są Lasy Państwowe. Patronat honorowy nad imprezą objął Minister Środowiska.

 

Zapraszamy już 29 marca.

 

Szczegóły na stronie: www.hubertusexpo.pl

  • Czytane: 50 razy

Nekrolog

Dzień dobry,

Z żalem informuję, że w dniu dzisiejszym w godzinach porannych odszedł do Krainy Wiecznych Łowów poprzedni długoletni Łowczy Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Elblągu

Kolega Wieńczysław Tylkowski. Cześć Jego Pamięci.

 

Pogrzeb odbędzie się w sobotę 19.01.2019r. na Górnej (Starej) Dębicy. Resztę dokładnych informacji podamy na stronie Zarządu Okręgowego PZŁ w Elblągu.

 

Bardzo Proszę o potwierdzenie przyjazdu na pogrzeb do jutra do godziny 10:00 wraz z podaniem ilości osób (Poczty Sztandarowe na cmentarzu powinny się stawić o godzinie 12:00).

 


Darz Bór

Łowczy Okręgowy
PZŁ w Elblągu
Andrzej Rybicki

Subscribe to this RSS feed

Newsletter