Tarnowski Klub Dian

Cztery pory roku

Cztery Pory Roku w Łowisku  to cykl prelekcji, spotkań i wykładów, który Tarnowski Klub Dian zaplanował ta ten rok . Edukacja będzie przeprowadzona  w szkołach i przedszkolach naszego Okręgu ukazując jak zmienia się las, jego otoczenie i zamieszkujące w nim zwierzęta. 

Pierwsze spotkanie z dziećmi i młodzieżą Diany Kol. Lila Nowak i Gabriela Mach, przeprowadziły w szkole Podstawowej im. S. Wyspiańskiego w Żabnie.

Na Sali gimnastycznej zgromadziły dzieci klas od 1-3 w pieszej grupie, a następnie uczniowie z klas 4-6. Diany przybliżyły dzieciom co dzieje się wiosną w łowisku. Jak należy się zachowywać, co wolno a czego nie wolno robić, kiedy spotkamy dziko żyjące zwierzęta w ich własnym domu czyli lesie. Dzieci uczestniczyły bardzo aktywnie w spotkaniu zadając niezliczona ilość pytań, zaskakując swoją wiedzą i zainteresowaniem tematyką łowiecką.

Tylko poprzez mądrą i zakreśloną na szeroką skalę edukację dzieci i młodzieży, możemy dotrzeć do społeczeństwa, ukazując jak ważną rolę odgrywają myśliwi. Jesteśmy częścią  gospodarki narodowej, a nasza praca na rzecz ochrony środowiska, zachowania jego stabilności, utrzymania równowagi gatunkowej, zachowania ginących gatunków w ich naturalnym środowisku to niejednokrotnie tysiące godzin spędzonych w kniei zawsze bezinteresownie i społecznie. To nasza pasja, styl życia, ubierania się i spożywania tego co daje nam natura. Chcemy pokazać czym jest łowiectwo, opowiedzieć o swoich przeżyciach jakie towarzyszą nam podczas wykonywania naszego łowieckiego obowiązku, o tym jak zdrowa i smaczna jest dziczyzna! 

Zachęcamy zainteresowane szkoły i przedszkola z Tarnowa i okolic do zgłaszania chęci wzięcia udziału w naszym programie edukacyjnym, przesyłając zgłoszenia do sekretariatu Zarządu Okręgowego PZŁ w Tarnowie.

„Darz Bór”
Liliana Nowak  

 

Newsletter